Виготовлення пластикових карток з магнітною смугою
Особливості виготовлення карток з магнітною смугою
Одним з популярних видів карток, використовуваних для розрахунків і здійснення покупок, є картки зі спеціальною магнітною смугою, на якій записана певна інформація. На лицьовій поверхні такої картки може міститися основна інформація, наприклад, ім’я власника, найменування компанії-емітента, номер картки, термін дії. На зворотньому боці присутня магнітна смуга, виготовлена зі спеціальних залізовмісних компонентів. За способом запису, вона має певну схожість зі звичайною магнітофонною стрічкою. Також зворотна сторона може містити додаткові елементи, наприклад, смугу для підпису користувача, штрих-код або QR-код, голографічні наклейки і корисну текстову інформацію.
Дані, які містяться на магнітній картці, можна зчитувати спеціальним пристроєм-рідером. Для цього картку проводять уздовж спеціального считуючого прорізу, або вставляють в приймач банкомату, терміналу або будь-якого іншого подібного пристрою.
Цей вид карток є найбільш популярним і поширеним. Більшість банківських карток являє собою моделі саме з магнітною смугою. Досить-таки часто зустрічаються картки комбінованого типу – оснащені чіпом, що містить потрібну інформацію, і додатковою смугою для зчитування. Також магнітні пластикові картки широко використовуються як клубні або подарункові, для обмеження і контролю доступу, а також при проведенні різних програм лояльності, наприклад, для накопичення бонусів і знижок в торгових мережах.
Технологія виготовлення магнітних карток була представлена ще в кінці 60-х років, з тих пір вони масово виробляються для банків, АВІА-перевізників і великих торгових підприємств. Оскільки спочатку передбачалося загальне застосування однієї карти для різних зчитувальних пристроїв (банкоматів і терміналів), була реалізована система багатодоріжкового запису на смугу. Кожна з доріжок призначалася для запису окремої інформації.
Основні відмінності в технології запису на магнітні картки
В даний час виготовлення пластикових магнітних карток має на увазі випуск в двох версіях, що розрізняються щільністю запису:
- LoCo – карти з щільністю 300 ерстед на магнітній доріжці, застосовуються в основному в якості ключів для готельних номерів, пропусків, приладдя для відстеження відвідуваності тощо
- HiCo – з щільністю 2750 ерстед, являють собою часто використовувані картки, наприклад, в банківському секторі.
Що стосується кодування інформації-використовується запис на три наявні магнітні доріжки, відповідно до стандарту ISO 7810:
- 1 доріжка – починається з символу «%», містить латинські літери або цифри, а також спеціальні символи (завершується символом «?».
- 2 доріжка – перший символ «;», містить цифри 0-9 або знак «=» (також завершується символом «?»).
- 3 доріжка – дані про власника картки.
Інші особливості друку на магнітних картках
Стандартом визначаються розміри і положення магнітної стрічки – вона має задану ширину 12,7 мм і розташовується на відстані 4,5 мм від краю картки. Якщо передбачається випуск карток з ембосуванням (продавленими символами і цифрами), необхідно враховувати розташування елементів (вони не повинні пошкодити стрічку).
Бажаючим замовити магнітні картки, компанія «100 Карт» пропонує допомогу в оформленні макета. Займаючись випуском магнітних карток, ми готові виготовити будь-які партії продукції, починаючи від одиничних замовлень, і закінчуючи великим серійним виробництвом.
Доступні для замовлення наступні види карток:
- Стандартна дисконтна картка зі штрих-кодом і магнітною стрічкою.
- Картка з магнітною смугою і друкованим номером.
- Магнітна картка з ембосуванням (один з найбільш затребуваних варіантів).
- Тиснені картки (з металізованою плівкою).
- Скретч картки
- Картки з матовим покриттям
- Картки з лаковим покриттям
Ці, а також будь-які інші види пластикових карток ви можете замовити, скориставшись контактною інформацією, наданою на сайті. Наші фахівці з радістю дадуть відповідь на будь-які Ваші запитання.